پیوند شادان

درباره آموزش های پیش از ازدواج، بسیار نوشته اند و گفته اند. آنچه در این دوره خواهید آموخت اما، چه از نظر سر فصل ها و چه محتوای ارائه شده، منحصر به فرد و بومی شده برای همه زنان و مردانی است که به ازدواج فکر کنند.

در این دوره ۴۰ ساعته، این سرفصل ها را به صورت کارگاهی آموزش می دهیم:

- آسیب شناسی ازدواج به سبک ایرانی: ۲ ساعت 

نقب زدن به ناهشیار جمعی ما ایرانی ها و کشف و نقد باورها و نگرش هایی که به صورت پیش فرض در ذهن ما قرار داده شده. یکی از محوری ترین این باورها، نگرش نسبت به خانواده همسر است. بد نیست بدانید بعد از مشکلات جنسی و خیانت و اعتیاد، در ایران، تعارض با خانواده همسر عامل چهارم طلاق محسوب می شود.

- رابطه جنسی سالم: ۶ ساعت

یکی از مهم ترین آموزش هایی که مغفول واقع می شود، آموزشهای مربوط به رابطه جنسی هست. کلاس هایی هم که قبل از عقد در مراکز بهداشت برگزار می شود، اگر فرمالیته نباشند، نهایتا به روش های پیشگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی می پردازند، و نه بالا بردن سواد جنسی زوج ها، برای اینکه بتوانند بر چالش هایی که ممکن است در رابطه جنسی به آن دچار شوند، غلبه پیدا کنند.

- مهارت های پیشرفته زناشویی (غنی سازی روابط جنسی): ۶ ساعت

مرحله دوم آموزش های جنسی، بعد از آموزش های پایه است، مخصوصا برای پیشگیری از بروز ملال زناشویی. مهارت های غنی سازی به زوجین کمک می کند روابط جنسی فوق العاده را تجربه کنند.

- شخصیت شناسی (ازدواج با چه کسانی خطرناک است؟): ۶ ساعت

همه کسانی که به ازدواج فکر می کنند باید اختلالات شخصیت را بشناسند. زندگی مشترک یا حتی دوستی با کسانی که اختلال شخصیت دارند، یک فرسایش بی پایان است. با داشتن اطلاعات کافی، هر فرد می‌تواند در اولین مراحل آشنایی، اختلال را تشخیص دهد و از رابطه کنار بکشد. غیر از اختلالات شخصیت، موارد متعدد دیگری هم هست که باید چه برای رابطه و چه برای ازدواج در مورد آنها هشیار بود.

- عشق و ازدواج: ۳ ساعت

درباره عشق، سوء تفاهم ها و افسانه های زیادی هست. اغلب آدمها درک درستی از عشق ندارند. یافته های علمی در چند دهه اخیر، تصویر دقیق تر و واقعی تری از عشق به ما نشان داده. ما فکر می کنیم هر فرد بالغ باید عشق را از همه ابعاد روان شناختی و بیولوژیک و حتی تاریخی و اجتماعی بشناسد، تا گرفتار آسیب های عاشقی نشود.

- تعهد و خیانت: ۶ ساعت

تنها با بازسازی معنایی که از تعهد و عشق در ذهن داریم، می توانیم در زندگی زناشویی آرامش و صمیمیت بیشتری را تجربه کنیم. بسیاری از از آسیب های ازدواج از عدم درک درست مفهوم تعهد و پیمان شکنی حاصل می شود.

- مهارت های ارتباط موثر: ۳ ساعت

تجربه بالینی زوج درمانی به ما نشان می دهد حدود نیمی از زوج هایی که به درمانگر مراجعه می کنند، تنها در برقراری ارتباط مشکل دارند و اگر مهارت های ارتباط موثر را بیاموزند، می توانند ماشین رابطه را از گردنه ها و دست اندازهایی که همیشه سر راه هستند، به سلامت عبور بدهند.

- خطاهای شناختی درباره ازدواج: ۳ ساعت

 باورهایی غیر معقول درباره ازدواج یا تناقضاتی در تعریف ازدواج هست که از دنیای سنتی درذهن ما کاشته شده. هرکسی که می خواهد ازدواج کند، باید این خطاهای شناختی را تصحیح کند.

- اتحاد زناشویی: ۳ ساعت

پایه ای ترین مهارتی که زوج ها باید بلد باشند، مهارت ایجاد اتحاد در رابطه زناشویی است. بر اساس مدل FTM این موضوع در دوره ازدواج شادان مورد تامل قرار میگیرد.

- ازدواج در نسبت با دین، اخلاق و قانون: ۲ ساعت

همه آموزشهایی که یک زوج باید درباره مهم ترین «قرارداد»ی که در زندگی می بندند، دریافت کنند.

مباحث دیگری که در این دوره به آن پرداخته می شود، ارتقای مهارت همدلی و حل تعارض، اقتصاد ازدواج و معیارهای تناسب و هم کفوی در ازدواج است.

اگر در آستانه ازدواج هستید یا دوستی دارید که در برنامه ریزی زندگی ش ازدواج را در اولویت قرار داده، حتی اگر در شروع رابطه ای هستید که قرار است به ازدواج برسد، توصیه ما این است که در این دوره شرکت کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر،  می توانید با شماره ۰۹۳۸۱۳۴۱۵۱۵ در واتس اپ یا تلگرام در تماس باشید.

ثبت نام در دوره

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید