اندازه طول آلت ایرانیان و یهودیان

نارواگویی

خیلی وقت است کلیپی از دکتر روازاده پخش شده درباره اندازه طول آلت ایرانیان و یهودیان. دوستان خشمگین یا متاسف یا خندان، چند بار آن را برایم فرستادند و خیال می کردم دلیل «ویروسی» شدن اش، مضحک بودن اش است؛ تا اینکه تصادفا دیدم در گروه انجمن علمی-صنفی یکی از شاخه های پیراپزشکی، که قاعدتا افراد تحصیلکرده در آن حضور دارند، این کلیپ منتشر شده و شگفتا که جو غالب گروه این بود: عجب! راست می گوید! نمی دانستیم!

 

برای کسانی که ممکن است کلیپ را ندیده باشند توضیح می دهم که دکتر روازاده در یکی از همان سخنرانی های کذایی خود، ادعا کرده وزارت بهداشت باید تلقیح واکسن کزاز به کودکان را متوقف کند چون این واکسن باعث ناباروری می شود. بعد هم پیش بینی کرده اگر این وضع ادامه پیدا کند، چند سال آینده طول آلت پسران ایرانی به یک بند انگشت می رسد. طول آلت پسران یهودی در بدو تولد ۸ سانتی متر است و وامصیبتا بر ما...

 

درباره روایی این ادعای روازاده، اندکی جستجو کردم (کاری که انتظار می رود هر آدم تحصیلکرده نه، هر آدم دستکم باشعوری بکند) و حالا می خواهم چند نکته بنویسم نه خطاب به جناب دکتر روازاده، که گمان نمی کنم اراده ای بر اصلاح این روند ناصواب داشته باشند، که خطاب به آنانی که سخنان او را شنیده اند و نگران شده اند.

 

۱- ادعای ارتباط واکسن کزاز با ناباروری، چند سال قبل اولین بار از سوی کلیسای کنیا و بعد در کشورهای آفریقایی دیگر مثل نایروبی مطرح شد و در سطح رسانه های آفریقا هنوز هم کم و بیش مطرح است. در هیچ کشور پیشرفته ای، این ادعا حتی در رسانه ها مطرح نشده. اینکه چرا کلیسا مدعی شده و چرا در آفریقا، بماند. اما جالب است فردی که خود را داعیه دار طب اسلامی می داند، منبع ش ادعای کلیساست.

 

۲- سازمان جهانی بهداشت و یونیسف، نگرانی خود را از این اتفاق اعلام کردند. نگرانی نه بابت احتمال عوارض  واکسن؛ که سالها پژوهش و تجربه تزریق صدها میلیون دوز آن به کودکان سراسر دنیا از سال ۱۹۴۸ تا امروز، نشان داده این ادعا چقدر نارواست. نگرانی این بود و هست که در کشورهای آفریقایی، این حرف ها باعث شود مردمان ساده اندیش دیگر به کودکان شان واکسن نزنند و بیماری هایی که سالهاست بخاطر همین واکسن ها از شرشان خلاص شده ایم، باز برگردند.

 

۳- ادعای کشیشان در کنیا این بود که تزریق واکس کزاز باعث ناباروری در دختران می شود. اما شگفت که دکتر روازاده ماجرا را به سمت مردان برده است. تاکنون هیچ کس ادعا نکرده واکسن کزاز با ناباروری مردان مرتبط است. کاشف این موضوع شخص دکتر روازاده است و لابد می تواند توضیح بدهد از کجا به چنین نتیجه شگرفی رسیده.

 

۴- ماجرا تاسفبارتر می شود وقتی که به این نکته دقت کنیم که دکتر روازاده، موضوع ناباروری در پسران را می کشاند به اندازه آلت. گویا هرچه طول آلت بزرگتر، قدرت باروری مردان هم بیشتر و مثلا اسپرمها هم با کیفیت تر! بیان چنین حرفی از کسی که گویا مدرک پزشکی دارد، عجیب نیست؟

 

۵- فرضا نوزادان یهودی که دکتر روازاده معلوم نیست با کدام خط کش آلت آنها را اندازه گرفته، طول آلت شان ۸ سانتی متر باشد. آیا در جامعه یهودیان، تزریق واکسن کزاز انجام نمی شود؟ واکسن روی آنها کارگر نیست؟ عجیب است که به همین نکته ساده، شنوندگان عاقل توجه نمی کنند. درد، همینجاست.

 

۶- طول آلت را ژن های ما معلوم می کند و میزان تستوسترونی که بافت آلت در دوره رشد، در معرض آن قرار می گیرد. ممکن است بعدها معلوم شود فاکتورهای محیطی ای هستند که در طول زمان، مثلا روی میانگین طول آلت مردان اثر منفی یا مثبت دارند. این را رد نمی کنیم. اما چرا واکسن؟ مثلا چرا آلودگی هوا نه؟ چرا امواج پارازیت ها نه؟ اگر اینها را هم کسی ادعا کند، باز می گوییم شواهدت کو؛ اما دستکم ادعای معقولی است.

 

۷- نگرشی که طول آلت را نشان قدرت و مردانگی و افتخار می داند، همان نگرش دخول محوری است که زن را ضعیفه ای می داند ابزار لذت مردان، و حتی وقتی بحث ناباروری مطرح است، مهم مردان هستند و نه زنان. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بسیاری، تار و پود وجودشان با همین نگرش ها آمیخته.

 

هفته گذشته دختر ۲۰ ساله ای مراجع من بود، قربانی تجاوز پسری از آشنایان که با فریب او را به خانه برده بود. دخترک، یک روز بعد از ماجرا، اشک چشم هایش خشک نمی شد. می گفت به خانواده ام بگویم، مادرم دق می کند و پدرم دیگر به خانه راهم نمی دهد. خاله اش، احتمالا بزرگترین موهبت زندگی اش بود که او را به کلینیک آورده بود. آیا باید آنها را تشویق می کردم بروند ماجرا را علنی کنند و شکایت کنند؟ این شکایت به کجا می رسید؟ آیا همان نگرش، دخترک را محکوم نمی کرد که خطای اول از خودت بوده که به آن خانه رفته ای؟ خانواده ای با همان نگرش، چگونه با دخترک آسیب دیده شان برخورد می کردند؟ هنوز هم دارم به این پرسش ها فکر می کنم...

 

 سپاس از همراهی شما! مشتاق هستیم نظر شما را درباره این مطلب بدانیم. اگر عضو سایت نیستید اینجا ثبت نام کنید.

*پس از عضویت برای ارسال دیدگاه از منوی ورود به سایت وارد شوید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید