بارداری

قرص های ضد بارداری

پزشکان چه می گویند؟ عمه درمانگران چه؟

پرسش: قرص های جلوگیری از بارداری برای زوجی که تازه ازدواج کردن و میخوان به عنوان یک راه پیشگیری از بارداری ازش استفاده کنن بعدا برای باردار شدن مشکل ایجاد میکنه یا نه مشکلی نداره؟ اگه مثلا سه سال متوالی قرص مصرف بشه چی؟ چون بعضیا میگن خوردن قرص باعث میشه بعدا برای باروری اختلال ایجاد کنه. تو روند قاعدگی که مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سوال بعدیمم اینه از زمانی که شروع به مصرف قرص میشه از همون روز از بارداری جلوگیری میشه یا باید چند روز از مصرف قرصا بگذره؟

سوال بعدیمم اینه: بهترین قرص پیشگیری از بارداری کدوما هستن؟

در پایان هم لطفا بگید قرص یه روش خوبی برای پیشگیری از بارداری هست یا شما توصیه نمیکنید؟

اگر این ده نکته را ندانید، حامله می شوید!

دختری ۲۵ ساله و در دوران عقد هستم. رابطه ای بدون دخول انجام داده ام. چه قدر احتمال بارداری وجود دارد؟

 

پاسخ دکترشکیب:

متاسفم که می بینم اغلب دخترخانم ها حتی بعد از ازدواج هم، از الفبای باروری بی خبرند‌. پس در مدارس و دانشگاه و کلاسهای آموزش قبل از ازدواج، چه گفته می شود؟!

تلاش می کنم در ده نکته، مهم ترین و کاربردی ترین نکته ها در مورد بارداری را که واجب است هر خانم (و مستحب موکد است که هر آقا!) بداند، مرور کنم. پیشاپیش عذر می خواهم اگر بعضی نکات بدیهی اند برای خیلی از دوستان.

 

۱- قاعدتا بدون ورود منی به واژن، بارداری اتفاق نمی افتد. پس با رابطه دهانی یا رابطه مقعدی، حتی اگر منی وارد بدن زن شود، احتمال بارداری وجود ندارد! منی حاوی اسپرم ها یعنی همان سلول های جنسی مردانه است که مثل بچه قورباغه ها شنا می کنند تا خودشان را سر قرار با تخمک برسانند. البته اگر تخمک سر قرار حاضر باشد.

 

بارداری رابطه زناشویی مان را خراب کرده…

چرا مدتیه مثل قدیم از رابطه م لذت نمیبرم واشتیاق ندارم؟ باید بگم تو ماه سوم بارداری هستم. حتی شوهرمم انگار میلش کم شده ونهایتا هفته ای یکبار اونم چندان پرشور نیس که به وجد بیایم. نمیدونم مشکل ازکجاست درصورتیکه درطول روز باهم خوبیم ومشکلی نداریم ولی ابرازعلاقه مون بهم فقط درحد یه دوستت دارم گفتن شده. خودم حس میکنم چون شوهرم کم حرف شده و زیاد به سمتم نمیاد منم اینجوری شدم.ا لان یک ماهه که رابطمون مثل قدیما نیس و دیگه دوس ندارم واسش اورال سکس انجام بدم و اونم واسم کمتره انجام میده.انگار رابطمون هفته ای یکبار ازسر وظیفه شده و بی حس پیش میره. جدیدا مجبور شدم بین رابطه قطعش کنم چون حتی با تحریک کلیتوریسمم لذتی نمیبردم و انگار داشتم رل بازی میکردم! این قطع کردن رابطه ازطرف من یه کم شوهرمو سردتر ازقبل کرده. دلم نمیخاد وضع همینجور ادامه دار شه چون دارم اذیت میشم. نمیدونم مشکل ازکجاست و باید چیکار کنم تا هیجان سابقمون به رابطه برگرده!

رابطه جنسی و بارداری

تعداد دفعات در هفته و بهترین پوزیشن نزدیکی با همسر در ماه های مختلف بارداری چطور باشه بهتره؟ هم از این نظر که به جنین آسیبی نرسه و هم اینکه من و همسرم هردو به ارگاسم برسیم.

پاسخ دکتر شکیب:

بهترین راه، ساده ترین راهه. پس من هم به جای هر توضیحی درباره موارد استثنایی، که نهایتا در ۱۰ درصد موارد ممکنه مصداق داشته باشه، یک اصل رو بیان می کنم که در ۹۰ درصد موارد کار می کنه. اصل اینه:

رابطه جنسی در بارداری فرقی با رابطه زناشویی در غیر بارداری نداره.