ارگاسم

«آنورگاسمیا» یعنی اختلال در رسیدن به ارگاسم

بعد از 7 سال زندگی مشترک هنوز ارضا نشده ام

پرسش: سلام خانم هستم و 7سال هست ازدواج کرده ام و درطی این سالها تاحالا من ارضا نشدم. یک بار قبلا ازدواج کرده ام و در ازدواج قبلی هیچ مشکلی نداشتم. اما چون توی شهر کوچک زندگی می کنم متاسفانه نتونستم دکتر حاذقی پیدا کنم. لطفا کمکم کنید. چیکار کنم؟

 

پاسخ

شما مبتلا هستید به مشکلی که در گذشته نامش بود «آنورگاسمیا» یعنی اختلال در رسیدن به ارگاسم. در کتاب های جدید، این را یک اختلال جداگانه از اختلال برانگیختگی جنسی تلقی نمی کنند. درواقع، ارگاسم را باید نوک قله ای فرض کرد که شما در تجربه جنسی، از آن بالا می روید. لذت یا برانگیختگی جنسی، بیشتر و بیشتر می شود و شما انگار از زمین ارتفاع می گیرید. نوک قله، جایی است که از آن بالاتر نمی شود رفت و ناچار باید فرود آمد. آنجا، همان ارگاسم است.

زودانزالی در خانم ها؟!

 آیا خانم ها هم زودانزالی دارند؟

خانم ۳۲ ساله هستم که در سن ۱۷ سالگی ازدواج کردم و در حال حاضر یک پسر ۱۵ساله دارم. مشکلی که من دارم و باعث ناراحتی همسرم و خودم شده، زود انزال شدن من در همان دقیقه اول است. لطفا راهنمایی کنید.

 

پاسخ دکتر شکیب:

اولا اصطلاح انزال در مورد آقایان معنا دارد و نه خانم ها. انزال یا ejaculation یعنی خروج مایع منی همزمان با ارگاسم. ارگاسم در آقایان همراه انزال است؛ ولی در خانم ها، به طور معمول، ارگاسم همراه دفع مایع نیست.

 

احتمالا شما منظورتان این نیست که زود به ارگاسم می رسید، چون در آن صورت، دلیلی برای نارضایتی وجود ندارد. خانم ها بر خلاف آقایان می توانند بعد از یک بار تجربه ارگاسم و با ادامه تحریک، ارگاسم های چندگانه را تجربه کنند.

 

تازگیها دیر ارضا میشم!

خانمی ۲۹ ساله هستم. ۹ساله ازدواج کردم. اوایل ظرف ۵تا ۱۰ دقیقه ارگاسم می‌شدم. اما الان ۴۰ دقیقه طول میکشه و خیلی اذیت میشم. باید چیکار کنم؟

پاسخ دکتر شکیب:

زمان رسیدن به ارگاسم در یک خانم، به پنج عامل بستگی داره. اینها رو بشناسین، شاید خودتون تونستین تشخیص بدین مشکل از کجاست. اگرنه، مشاوره حضوری لازمه:

۱- سطح آرامش/ استرس: هم در خانومها و هم در آقایون، آرامش پیش نیاز یک رابطه جنسی خوبه و استرس، قاتل رابطه اس. اگه به دلیل مشغله کاری، اومدن بچه، حتی اختلاف با مادر شوهر، استرس یک خانوم زیاد بشه، ارگاسمش ممکنه با مشکل مواجه بشه.

باید با هر بار نزدیکی ارگاسمو تجربه کنم؟

آیا در یک رابطه حدودا هفته‌ای ۴یا ۵ بار، لازم یا ممکنه که زن هر بار به ارگاسم برسد؟

پاسخ دکتر شکیب:

دوست عزیز، دو نکته:

۱- برای خانوم ها، معاشقه مهم تره از خود نزدیکی و تجربه ارگاسم. یک معاشقه لذت بخش همراه با ارضای نیازهای عاطفی همسرتون، بیشتر از یک ارگاسم قوی می تونه به او آرامش بده.